XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa

JASNA GÓRA, 19-20 CZERWCA 2010
Hasło: Świętymi bądźcie

8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w Sali Papieskiej – poprowadzą zelatorzy Straży Honorowej NSPJ.
9.30 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem przeora Jasnej Góry o. Romana Majewskiego OSPPE. Referat w Sali Ojca Augustyna Kordeckiego wygłosi ks. dr Paweł Barylak SDB. List do Ojca Świętego Benedykta XVI.
12.00 – Przerwa obiadowa.
13.30 – Tajemnice życia klauzurowego – spotkanie z Siostrami Wizytkami w Sali Papieskiej.
15.00 – Drogę Krzyżową na Jasnogórskich Wałach poprowadzą zelatorzy z różnych ośrodków w Polsce pod przewodnictwem ks. Jacka Pędziwiatra.
16.30 – Relację z tegorocznych rekolekcji dla zelatorów oraz świadectwa w Sali Papieskiej poprowadzi zelatorka Maria Sobota.
19.00 – Nabożeństwo czerwcowe.
21.00 – Apel Jasnogórski.
21.30 – Różaniec św. poprowadzą zelatorzy Arcybractwa.
22.10 – Przyjęcie nowych członków przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.
22.50 – Godzinę Świętą poprowadzi ks. dyr. Walerian Swoboda SCJ.
24.00 – Msza św. koncelebrowana.
1.20 – Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.
3.45 – Godzinki o Najświętszym Sercu Pana Jezusa poprowadzi s. M. Bernadeta Wysocka OVM.
4.00 – Zakończenie pielgrzymki ponowieniem aktu intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz dziękczynnym Te Deum laudamus.

czytaj więcej

Mocą Zmartwychwstałego Pana

Wielu zwycięstw nad sobą
– nad własną słabością, grzechem, smutkiem, niezdolnością przebaczenia
– odnoszonych mocą Zmartwychwstałego Pana.

Życzą Siostry Wizytki

czytaj więcej

Zmarła Siostra Dyrektor Straży Honorowej NSPJ

Rys życia Drogiej Matki Marii Amaty Promnej zmarłej 25 lutego 2010 r. w wieku 80 lat i 59. roku profesji zakonnej

„Boże, nieskończenie dobry, w Twoje ojcowskie dłonie składam całe moje życie. Zanurz je w przepastnych płomieniach miłości Ducha Świętego, w otwartym Sercu Twego Syna. Uświęć to co było dobre, a zniszcz, co Ciebie nie było godne. Ty bowiem znasz i przenikasz wszystko” – pisała w swoim notatniku rekolekcyjnym, u kresu zakonnego życia, Matka Maria Amata Promna.
Urodziła się 11 marca 1930 r. w Wieruszowie, w praktykującej, katolickiej rodzinie. Jej rodzice Władysław i Magdalena zajmowali się prowadzeniem sklepu, troszcząc się o zapewnienie godnego życia dla sześciorga dzieci: 4 chłopców i 2 dziewczynek. Ochrzczona w kościele parafialnym 16 czerwca 1930 r. otrzymała imiona Marianna Konstancja. Jej dzieciństwo naznaczone było grozą lat okupacji i wysiedlenia. W czasie II wojny światowej dwukrotnie opuszczała rodzinny Wieruszów. Zabrana do pracy u Niemców szybko uczyła się samodzielności i hartu ducha. Już wtedy wiedziała, że należy raczej oddać własne życie, niż kogoś zdradzić. Tak twarde zasady wychowawcze kształtowały w niej zdolność do heroicznych ofiar. Po wojnie, gdy życie nieco się ustabilizowało, Marianna podjęła systematyczną naukę. W przyśpieszonym tempie nadrabiała braki straconego czasu wojny. Piętno krzywdy zrodziło w niej potrzebę modlitwy za ludzi czyniących zło. Uświadamiała sobie bowiem, że to właśnie modlitwa jest najskuteczniejszym środkiem przemiany serc.

czytaj więcej

W sercu Kościoła

Trudno dziś wyobrazić sobie Watykan bez filigranowego klasztoru klauzurowego Mater Ecclesiae – Matki Kościoła, położonego w Ogrodach Watykańskich. Od października ubiegłego roku żyje tam wspólnota 7 Sióstr Wizytek, kontynuując misję nieustannej modlitwy za Ojca Świętego, pracowników watykańskich urzędów i całego Kościoła. Sześć z nich to Hiszpanki, jedna Włoszka. Pochodzą z sześciu klasztorów czterech krajów i zarazem trzech kontynentów. Reprezentują cały Zakon Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, rozsiany w różnych częściach świata. O nowych mieszkankach klasztoru Mater Ecclesiae wspomniał 22 listopada, podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański, Benedykt XVI. Podkreślił, że ich modlitwa jest bardzo cenna dla jego posługi. Kiedy za pontyfikatu Jana Pawła II dokonano przeglądu zakonów obecnych w Watykanie okazało się, że nie ma wśród nich wspólnoty kontemplacyjnej. Papieżowi bardzo zależało na tym, aby ją stworzyć. Udało się to zrealizować 13 maja 1994 r. Dom, w którym wcześniej mieszkały rodziny watykańskich pracowników zamieniony został na mały klasztor z jeszcze mniejszym ogrodem. Ustalono, że jednorazowa kadencja sióstr z danego zakonu trwać będzie pięć lat.

czytaj więcej

Otwarcie Roku Jubileuszowego

W uroczystość św. Franciszka Salezego 24 stycznia Zakon Sióstr Wizytek rozpoczął obchody 400. rocznicy swojego powstania. „To wielkie jubileuszowe wydarzenie trwać będzie przez szereg miesięcy – mówił ks. kard. Franciszek Macharski, celebrując tego dnia Mszę św. w krakowskiej świątyni mniszek. Zbieramy się dzisiaj, by prosić miłosiernego Boga o błogosławieństwo dla tej wspaniałej fundacji, nie tylko na naszej, polskiej ziemi, ale i w całym, katolickim świecie i równocześnie błagać miłosiernego Pana, by zechciał okazać swoje znaki miłości dla tych, którzy tu przychodzą, składając w darze swoje eucharystyczne ofiary”. Kulminacyjne świętowanie 400. rocznicy w Krakowie przewidziane zostało na 13 czerwca 2010 r.

czytaj więcej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej